Metroklub Big Band

Metroklub Big Band je moje srdeční záležitost. Zpívám v něm už od roku 2012, takže to byl první soubor, díky němuž jsem se dostala na ty nejkrásnější plesy a akce a zárověň jsem měla možnost zazpívat si třeba po boku Ondřeje Rumla, Martiny Pártlové a jiných... A teď trochu informací o Metroklubu:

Tento 16ti členný orchestr vystupuje na nejprestižnějších kulturních akcích nejen v České Republice, ale i v zahraničí. Známí hosté tohoto orchestru jsou např. Dasha, Janek Ledecký, Leona Machálková, Monika Absolonová, Josef Laufer, Kateřina Brožová, Matěj Ruppert a další. Lucie Kochánková v něm začala zpívat v roce 2012 společně s Janem Kopečným, Adamem Vojtěchem a Markétou Bednářovou. V roce 2017 tyto pěvecké kolegy vystřídal Milan Kotlár a Markéta Divišová.


Metroklub Big Band byl založen v roce 1940 a patří tak k nejstarším podobným uskupením nejen v České republice, ale i v Evropě. Za dobu 80 let existence vystoupil tento jedinečný taneční orchestr na mnoha prestižních plesech, koncertech a festivalech jak u nás, tak v zahraničí (Rakousko, Švýcarsko, Německo, Polsko), kde všude zanechal nesmazatelný dojem.


Metroklub Big Band vyniká především šířkou svého repertoáru, který zahrnuje jak slavné swingové melodie a taneční standardy, tak největší hity světové i české pop music. Pro orchestr je typická také neopakovatelná interpretace skladeb, která zaručuje divákům nejen vynikající hudební, ale i vizuální zážitek.


Více informací o Big Bandu Metroklub najdete zde.